Msn Görüntülü Sohbet; Windows Live Messenger, yüksek çözünürlük ses ve görüntü kalitesinde sizleri sevdiklerinizle, arkadaşlarınızla ve uzun zamandır görüşmediğiniz yakınlarınızla kavuşturarak görüntülü sohbet etme imkanı sunuyor.

Hernekadar sanal ortamda sohbet edebilmek için farklı formatlarda sohbet sistemleri bulunsada messengerin hergün milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılan görüntülü sohbet özelliği gün geçtikçe popüleritesini arttırıyor.

Web Camınız varsa görüntülü sohbet etmek tahmin etmeyeceğiniz kadar kolay!
Messenger’da görüntülü sohbet başlatmak için, kontağınızın ismini sağ tıklayarak “Görüntülü arama başlat” seçeneğine veya konuşma penceresinin alt kısmında yer alan “görüntülü arama” butonuna tıklamak yeterli.
Açılan görüntülü sohbet penceresini standart boyutunda tutabilir, veya tercih ederseniz tam ekran haline getirebilirsiniz. Ayrıca isterseniz “Anlık iletiyi aç” seçeneğiyle yanda mesajlaşma panelini de açarak bir yandan sohbet ederken bir yandan da yazışabilirsiniz.
Eğer sohbet etmek istediğiniz kişi o anda bilgisayarının başında değilse, ismine sağ tıklayıp “Görüntülü ileti gönder” seçeneğine tıklayarak hemen bir görüntülü mesaj kaydededebilir, ve döndüğünde izleyebilmesi için ona gönderebilirsiniz.

Yazılı Mesajlaşmadan Çok Daha Fazlası Messenger’de!
Görüntülü sohbet sadece insanları bir araya getirerek yüzyüze görüştürmekle kalmıyor, içerdiği farklı özelliklerle sohbet ederken paylaşımda bulunarak birlikte eğlenme imkanını da sunuyor.
Örneğin Messenger’la görüntülü sohbet ederken, sohbet penceresinde yer alan “Paylaş” butonunu tıklayarak sohbet ettiğiniz kişiyle bilgisayarınızda bulunan fotoğrafları paylaşabilirsiniz. Aynı menüde yer alan “Çevrimiçi albümden fotoğraf” seçeneği ise SkyDrive’ınızda ve Facebook ya da Flickr gibi diğer sitelerde bulunan fotoğraflarınıza birlikte göz atmanızı, veya Bing’den bir arama yaparak bulduğunuz resimleri arkadaşınızla anında paylaşabilmenizi sağlar.
Benzer şekilde, “Paylaş” menüsünden Bing’de video arayıp seçtiğiniz videoyu konuşmanıza ekleyerek ya da herhangi bir YouTube videosunun linkini göndererek istediğiniz videoyu sohbet ettiğiniz kişiyle birlikte izlemeniz mümkün.

Uzakta Olan Sevdiklerinizle Birlikte Eğlenin!
Messenger Görüntülü Sohbet, yüzyüze görüşme ve fotoğraf ile video paylaşmanın yanısıra, görüntülü sohbet ederken karşılıklı oyun oynama imkanını da sunuyor. Messenger‘ın içinde yer alan Poker, Tavla ve Uno gibi onlarca birbirinden eğlenceli oyundan birini seçip arkadaşınızla oynamaya başlamak için ise kontağın ismine sağ tıklayarak “Oyun oyna” seçeneğine, veya konuşma penceresinin içinde yer alan Oyun ikonuna tıklamak yeterli.

Messenger’da Görüntülü Sohbet ile Sevdikleriniz İstediğiniz Zaman Sizinle!
Bayramlarda uzakta olan sevdiklerinizle yüzyüze görüşüp hasret gidermek, iş seyahatindeyken istediğiniz an çocuğunuzun yüzünü görebilmek, tatil anılarınızı fotoğraflar eşliğinde anlatmak veya bir araya gelemediğiniz arkadaşlarınızla görüşüp birlikte eğlenebilmek istiyorsanız, tek ihtiyacınız olan bir web kamerası, internet bağlantısı ve Messenger’ın son sürümü.

Mail hesaplari üzerinden hizmet verip sunduğu hizmeti sadece iki kişi ile sınırlandırmasına rağmen messenger hergün milyonlarca kullanıcı tarafından kullanılmakta. Baktığımız aman messengerde yazılı sohbet görüntülü sohbete göre daha gelişmiş durumda. Çünki kullanıcılar davet et butonu ile diledikleri kadar kullanıcı ile aynı anda yazılı sohbet edebilmektedirler. Eğer messenger aynı sistemi görüntülü sohbet eklentisindede gerçekleştirebilirse kullanıcı yelpazesini bir hayli genişletecektir.

Messenger kullanıcılarına sadece görüntülü ve yazılı sohbet hizmeti vermeyip aynı zamanda oyun hizmetide vererek kullanıcılarını memmun etmektedir.

Türkiyenin ve Dünyanın birçok bölgesinden giriş yapan ortak kültürlerin buluşma noktası olan www.VayAlem.Com olarak bizde görüntülü sohbet sektöründe bulunmaktayız. ve bizim Speakychat odaları üzerinden verdiğimiz görüntülü sohbet hizmetinde herhangi bir sınırlandırma ve kısıtlama bulunmamasına rağmen hakettiği ilgiyi göreremiş ve hala keşfedilmeyi beklemekteyiz.
Oysaki sesli shbet sitelerinde karşınızdaki kişinin mail adresini bilmeniz gerekmez, dilediğiniz kadar kullanıcı ile aynı anda yazılı, sesli ve görüntülü sohbet edebilirken bu çeşitli sohbet imkanlarının dışında, oyun oynayabilir, canlı müzik dinleyebilir ve izdivaç kurabilirsiniz. Ayıca görüntülüsohbet‘in kullanıcılarına sunduğu tüm hizmetler tamamen ücretsizdir.
Sizde Türkiyenin en iyi, en kadliteli, en seviyeli ve en sorunsuz görüntülü sohbet odaları‘na bağlanmak istiyorsanız yukardaki resme tıklayarak giriş yapabilirsiniz. İyi sohbetler.

Sesli sohbet sitemizin başka bir yazısı olan Görüntülü Sohbet Chat başlıklı makalemizde Görüntülü chat, Görüntülü Chat Siteleri ve Görüntülü sohbet hakkında bilgiler verilmektedir.

Etiketler : , , , , , , , ,
Sesli Sohbet, Seslisohbet, Sesli Chat, Seslichat, www.VayAlem.Com

Benzer Makaleler

Yorumlar
Henüz yorum yapılmadı. Neden ilk yorumu yazmayasın ki?
Yorum bırakın